WIADOMOŚCI

Dzięki wsparciu lokalnego samorządu w powiecie tucholskim pojawiły się dodatkowe patrole

Data publikacji 11.07.2019

Wraz z nadejściem wakacji na terenie powiatu tucholskiego pojawiły się dodatkowe patrole Policji. Działania tucholskich mundurowych wspiera czterech funkcjonariuszy oddelegowanych z Oddziału Prewencji Policji z Bydgoszczy, których pobyt współfinansowany jest ze środków lokalnych samorządów. Są już pierwsze efekty.

W okresie wakacyjnym Bory Tucholskie są chętnie odwiedzane przez turystów, dlatego od lipca do końca sierpnia na terenie powiatu tucholskiego będzie można spotkać dodatkowe patrole Policji. Dzięki wsparciu ze strony Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy 4 funkcjonariuszy, patrolując teren powiatu, dba o zwiększenie poczucia bezpieczeństwa okolicznych mieszkańców, a także turystów odwiedzających ten region.

Policjanci patrolują okoliczne osiedla oraz miejsca wypoczynku mieszkańców i turystów. Szczególnym nadzorem objęte są rejony akwenów. Do podstawowych zadań funkcjonariuszy należy zapobieganie wszelkiego rodzaju naruszeniom ładu i porządku publicznego, zapobieganie wykroczeniom i przestępstwom, a także zatrzymywanie sprawców tych czynów.

Wczoraj (10.07.19) w miejscowości Piła Młyn przekonał się o tym 19-letni mieszkaniec gminy Gostycyn, u którego funkcjonariusze znaleźli woreczek z marihuaną. Podczas przeszukania miejsca zamieszkania tucholscy mundurowi ujawnili kolejnych kilka gramów narkotyku. Mężczyzna usłyszy zarzut posiadania zakazanych środków. Grozi mu za to do 3 lat pozbawienia wolności. 

 

Autor: mł. asp. Wojciech Galiński
Publikacja: Kamila Ogonowska