PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ „BEZPIECZNY PIESZY” - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ „BEZPIECZNY PIESZY”

Data publikacji 12.07.2019

W czwartek (11.07) na terenie województwa kujawsko-pomorskiego policjanci przeprowadzili działania pn. „BEZPIECZNY PIESZY”, w których szczególną uwagę zwracali na kierujących popełniających wykroczenia wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego. Cyklicznie prowadzone działania mają za zadanie zmniejszanie liczby zdarzeń drogowych oraz uświadamianie uczestnikom ruchu drogowego jakie zagrożenia mogą występować jeżeli nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego.

.Podczas działań policjanci głównie reagowali na takie wykroczenia jak nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu oraz wyprzedzanie na przejściach dla pieszych i bezpośrednio przed nimi.

W trakcie działań funkcjonariusze łącznie ujawnili 356 wykroczeń kierujących pojazdami silnikowymi popełnionych wobec pieszych. Najczęstszymi wykroczeniami było nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu.

Policjanci nałożyli na kierujących 60 mandatów karnych, sporządzili 8 wniosków do sądu o ukaranie, a za pozostałe wykroczenia kierujący zostali pouczeni.

Apelujemy do kierowców o rozsądek na drodze oraz zwracanie uwagi na niechronionych uczestników ruchu drogowego, gdyż oni są najbardziej narażeni na utratę życia lub zdrowia w wypadkach drogowych.

Autor: asp. Remigiusz Rakowski
Publikacja: podinsp. Monika Chlebicz