Spotkanie Komendanta Wojewódzkiego z wdowami i sierotami po poległych policjantach - 2008

Policja Kujawsko-Pomorska

Spotkanie Komendanta Wojewódzkiego z wdowami i sierotami po poległych policjantach - 2008

Data publikacji 18.09.2015

18 marca 2008 r., w Sali Konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, odbyło się uroczyste spotkanie Komendanta Wojewódzkiego, insp. Krzysztofa Gajewskiego, z wdowami i sierotami po poległych w służbie ...

18 marca 2008 r., w Sali Konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, odbyło się uroczyste spotkanie Komendanta Wojewódzkiego, insp. Krzysztofa Gajewskiego, z wdowami i sierotami po poległych w służbie policjantach garnizonu kujawsko-pomorskiego. Okazją do spotkania były zbliżające się Święta Wielkanocne.

Było to kolejne spotkanie kierownictwa kujawsko-pomorskiej Policji z rodzinami poległych w służbie funkcjonariuszy, poprzednie odbyło się z okazji świąt bożonarodzeniowych. I tym razem nie zabrakło życzeń i upominków. W przedświątecznym spotkaniu uczestniczyło kierownictwo garnizonu kujawsko-pomorskiego, a także przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów oraz kapelan bydgoskiej policji, ks. Stanisław Kotowski. Obecni byli również komendanci miejscy i powiatowi z jednostek, gdzie mieszkają zaproszeni goście, czyli komendanci miejscy z Grudziądza, Torunia oraz komendanci powiatowi z Rypina, Brodnicy i Inowrocławia.

Pamięć o naszych kolegach, którzy zginęli w czasie pełnienia służby wyraża się między innymi w niesieniu wsparcia ich rodzinom, które pozbawione zostały opieki, a często jedynych żywicieli. Cieszymy się również z faktu, że rodziny osierocone przez policjantów poległych podczas wykonywania obowiązków służbowych, wspierane są przez Fundację Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

Funkcjonariusze województwa kujawsko-pomorskiego wspierają działalność Fundacji poprzez przekazywanie 1% należnego podatku od dochodów osobistych, na działalność Fundacji, która jest organizacją pożytku publicznego.

 

Opracowała:
Małgorzata Dobrosielska
Wydział Prezydialny KWP w Bydgoszczy