Pokaz MMA i Muay Thai podczas Dni Nauki 2009 - Policja Kujawsko-Pomorska

Pokaz MMA i Muay Thai podczas Dni Nauki 2009

Policja Kujawsko-Pomorska

Pokaz MMA i Muay Thai podczas Dni Nauki 2009

Data publikacji 18.09.2015

22 kwietnia 2009 r., przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej oraz Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy wzięli udział w Dniach Nauki 2009, organizowanych przez Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

22 kwietnia 2009 r., w godz. 12:00-14:00, przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej oraz Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy wzięli udział w Dniach Nauki 2009, organizowanych przez Uniwersytet Kazimierza Wielkiego. Impreza zgromadziła wielu uczestników z naszego regionu zainteresowanych współczesną nauką, która przekłada się na przydatną w życiu praktykę, także w pracy policjantów.

Słuchacze poznali takie dziedziny badań Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Bydgoszczy jak m.in. daktyloskopia i optyka. Przedstawiciele Policji zaprezentowali wykłady z pokazem pod tytułem: „Daktyloskopia jako skuteczna metoda wykrywania przestępczości” oraz „Wybrane zjawiska optyki w badaniach kryminalistycznych”.

Podczas imprezy nie zabrakło również działań profilaktycznych. Wydział Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy przygotował pokaz multimedialny w celu uświadomienia, szczególnie młodym uczestnikom ruchu drogowego, skutków nieodpowiedzialnego zachowania się na drodze. Poprzez prezentację widzowie zapoznali się z podstawowymi zasadami bezpiecznego poruszania się na drodze oraz skutkami tragicznych wypadków.

Atrakcją był również dynamiczny pokaz policyjnych technik interwencji oraz sportów walki MMA i Muay Thai przygotowany przez Wydział Kadr i Szkolenia KWP w Bydgoszczy, który odbył się w plenerze przed uczelnią. Dodatkowo na terenie Campusu UKW, Komenda Miejska Policji w Bydgoszczy prezentowała policyjne pojazdy służbowe wraz ze sprzętem wykorzystywanym przez ruch drogowy oraz ambulans kryminalistyczny. Uczestnicy m.in. mogli zobaczyć, w jaki sposób zabezpiecza się odciski palców na miejscu zdarzenia. Mamy nadzieję, że wykłady oraz pokazy przybliżyły mieszkańcom województwa kujawsko-pomorskiego codzienną pracę Policji.

opracowała:
Małgorzata Dobrosielska
Wydział Prezydialny KWP w Bydgoszczy