Policjanci szkolą policjantów - Policja Kujawsko-Pomorska

Policjanci szkolą policjantów

Policja Kujawsko-Pomorska

Policjanci szkolą policjantów

Data publikacji 18.09.2015

Policjanci służby kryminalnej oraz patrolowo-interwencyjnej z jednostek miejskich i powiatowych uczestniczą w szkoleniu zorganizowanym przez Sekcję Szkolenia i Doskonalenia Zawodowego Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Bydgoszczy.

Policjanci służby kryminalnej oraz patrolowo-interwencyjnej z jednostek miejskich i powiatowych uczestniczą w szkoleniu zorganizowanym przez Sekcję Szkolenia i Doskonalenia Zawodowego Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Bydgoszczy. Zajęcia te mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa pełnienia służby.


Na dwudniowe szkolenie policjanci z jednostek w terenie przyjeżdżają do Bydgoszczy. To tu pod czujnym okiem nadkom. Tomasza Krajewskiego i podkom. Roberta Miękczyńskiego z Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Bydgoszczy, głównie na strzelnicy sportowej oraz na sali, doskonalą swoje umiejętności. Trenują przede wszystkim taktykę strzelań policyjnych, taktykę i technikę interwencji oraz
samoobrony. Dużym zainteresowaniem uczestników cieszy się symulacja strzelecka na bazie systemu FX. Jak wyjaśnił nadkom. Krajewski, polega on na tym, że strzela się z broni zwanej GLOCK 17 T, natomiast zamiast pocisku ostrego wyrzucany jest pocisk wypełniony farbą żelową. W przypadku, gdy ktoś „padnie ofiarą” takiego strzału, w najgorszym razie, odczuje niewielki ból, a jedyną blizną jaka pozostanie będzie plama po fosforyzującej farbie.
Policjanci ćwiczą także symulacje na trenażerze Laser Shot. Oprócz praktyki jest jeszcze chwila na teorię, głównie przypomnienie podstaw prawnych. Szkolenie to zorganizowane zostało z myślą o policjantach w służbie kryminalnej oraz patrolowo-interwencyjnej. Głównie po to, by zwiększyć bezpieczeństwo funkcjonariuszy. Od początku roku w zajęciach, cieszących się ogromnym zainteresowaniem, wzięło udział 40 policjantów z jednostek miejskich i powiatowych garnizonu kujawsko-pomorskiego.