Szkolenie dla funkcjonariuszy w słuzbie przygotowawczej - Policja Kujawsko-Pomorska

Szkolenie dla funkcjonariuszy w słuzbie przygotowawczej

Policja Kujawsko-Pomorska

Szkolenie dla funkcjonariuszy w słuzbie przygotowawczej

Data publikacji 18.09.2015

05 listopada 2009 r. instruktorzy Sekcji Szkolenia i Doskonalenia Zawodowego Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Bydgoszczy rozpoczęli cykl warsztatów szkoleniowych z zakresu taktyki i technik interwencyjnych.

05 listopada 2009 r. instruktorzy Sekcji Szkolenia i Doskonalenia Zawodowego Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Bydgoszczy rozpoczęli cykl warsztatów szkoleniowych z zakresu taktyki i technik interwencyjnych. W zajęciach brali udział funkcjonariusze komend powiatowych Policji garnizonu kujawsko-pomorskiego którzy doskonalili przede wszystkim techniki posługiwania się pałką służbową typu „TONFA” jak również sposoby obrony przed agresywnym napastnikiem. Zajęcia zakończyły ćwiczenia strzeleckie przy wykorzystaniu symulatora laserowego Lasershot-100.

Symulator umożliwia ćwiczenia strzeleckie zarówno z pistoletu wyposażonego w plamkowy emiter laserowy, jak również pistoletu GLOCK-17 z bezplamkowym emiterem laserowym i urządzeniem umożliwiającym odrzut zamka, jak podczas strzału z normalnej broni.


Tekst: Piotr Cieślicki
Zdjęcia: Aleksandra Tessa
Sekcja Szkolenia i Doskonalenia Zawodowego
Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Bydgoszczy