Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Strzelaniu - 16 listopada 2007 - Policja Kujawsko-Pomorska

Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Strzelaniu - 16 listopada 2007

Policja Kujawsko-Pomorska

Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Strzelaniu - 16 listopada 2007

Data publikacji 18.09.2015

W dniu, 16 listopada, na strzelnicy Cywilno-Wojskowego Związku Sportowego ZAWISZA BYDGOSZCZ, odbyły się zawody strzeleckie policjantów województwa kujawsko-pomorskiego. Pomimo mroźnej pogody atmosfera była gorąca.

ZawodyW dniu, 16 listopada, na strzelnicy Cywilno-Wojskowego Związku Sportowego ZAWISZA BYDGOSZCZ, odbyły się zawody strzeleckie policjantów województwa kujawsko-pomorskiego. Pomimo mroźnej pogody atmosfera była gorąca.
 
 
 
 
 
 
 
Zawody ZawodyTurniej strzelecki rokrocznie organizuje Wydział Kadr i Szkolenia KWP w Bydgoszczy. Odbywa się on zgodnie z regulaminem i przepisami Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego. Celem zawodów jest nie tylko rywalizacja sportowa i doskonalenie umiejętności posługiwania się bronią, ale również popularyzacja sportu strzeleckiego i integracja entuzjastów tej dyscypliny.

W tym roku 67-miu zawodników rywalizowało w konkurencji strzelanie szybkie. Każdy policjant strzelał do tarczy pierścieniowej z odległości 25 metrów. Z postawy stojącej oddał dwie serie po 5 strzałów do jednej tarczy. Po zakończeniu pierwszej serii wymieniał magazynek. Trudność zadania polegała na tym, że tarcze pozostawały zamknięte i ukazywały się tylko na 3 sekundy. Wówczas należało oddać jeden strzał. Ta konkurencja nie należy do łatwych, nie można bowiem mówić o spokojnej, dłuższej koncentracji przed oddaniem strzałów. Podobnie jak na zawodach, policjant na służbie musi zachować zimną krew.

Zwycięzca turnieju Piotr Laskowski (w środku)Po kilku godzinach strzeleckich zmagań jurorzy, pod przewodnictwem Pana Grzegorza Śledzińskiego - sędziego klasy międzynarodowej, wyłonili najlepszych. Zwycięzcą tegorocznego turnieju został mł. asp. Piotr Laskowski z Komendy Powiatowej Policji w Lipnie. Drugie miejsce zajął sierż. Tomasz Kierel z KPP w Radziejowie, trzecie - mł. asp. Adam Szałkowski z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy, czwarte - asp. szt. Grzegorz Lewandowski z KMP we Włocławku. Zwycięzcy otrzymali broń pneumatyczną, którą ufundował Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy, insp. Krzysztof Gajewski.

Serdecznie gratulujemy wygranej i zapraszamy do udziału w turnieju w przyszłym roku!

 
Autor: post. M. Jadczak
Fot. Piotr Pawlaczyk