Z policjantami o dopalaczach i bezpieczeństwie na drodze

Z policjantami o dopalaczach i bezpieczeństwie na drodze

Data publikacji 18.09.2015

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego policjanci prowadzą zajęcia edukacyjne w szkołach, których tematem przewodnim jest bezpieczeństwo na drodze dzieci i młodzieży szkolnej. Z uczniami starszych klas funkcjonariusze rozmawiają dodatkowo o ...


Lipnowscy policjanci prowadzili zajęcia edukacyjne z uczniami Szkoły Podstawowej w Ciełuchowie, w gminie Kikół. Odbyły się one w holu placówki, gdzie zgodnie z tematem przewodnim spotkania zawisły na ścianach tablice poglądowe, obrazujące prawidłowe zasady poruszania się pieszych po drodze. Policjanci, angażując dzieci do wspólnej dyskusji omawiali z nimi prawidłowe przechodzenie przez jezdnię, a także poruszanie się drogą, gdzie nie ma chodnika, w różnych sytuacjach i warunkach. Funkcjonariusze wyjaśniali przy tym dzieciom, dlaczego wychodząc z domu do szkoły powinny być wyposażone w elementy odblaskowe widoczne dla kierujących pojazdami. Najmłodszym dzieciom przypomnieli, że do 7 lat mają obowiązek poruszania się po drodze publicznej pod opieką osoby, która ma co najmniej 10 lat, a samodzielnie rowerem, mogą wyjechać na drogę po zdaniu egzaminu na kartę rowerową.
     

Z uczniami starszych klas funkcjonariusze rozmawiali dodatkowo o tym, jakie skutki i konsekwencje powodują bardzo szkodliwe substancje określane, jako dopalacze. Rozmawiano także o konsekwencjach przemocy i agresji w relacjach rówieśniczych oraz asertywnej reakcji na takie zachowania. Funkcjonariusze przestrzegali uczniów, na co należy zwrócić uwagę i o czym pamiętać, aby świadomie i odpowiedzialnie korzystać z Internetu.
 
 

 

Autor: asp. szt. Anna Kozłowska Oficer Prasowy KPP w Lipnie
Publikacja: Piotr Pawlaczyk

Powrót na górę strony