Policja Kujawsko-Pomorska

Policjanci promowali kampanię „Kręci mnie bezpieczeństwo” na festynach

Radziejowscy policjanci wykorzystują każdą okazję, aby spotkać się z mieszkańcami powiatu i promować bezpieczne wzorce zachowań. Wczoraj uczestniczyli w festynach w Dębiankach oraz nad jeziorem Gopło w Połajewie. Wszystko w ramach kampanii MSWiA "Kręci mnie bezpieczeństwo".

W sobotnie (01.07.2017r.) popołudnie radziejowscy policjanci spotkali się z uczestnikami festynów w Dębiankach i Połajewie. Mundurowi opowiedzieli o akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo”, która została w tym roku zainicjowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji pod patronatem Ministra Pana Mariusza Błaszczaka.

Funkcjonariusze zaprezentowali sprzęt, który na co dzień wykorzystują w służbie. Każdy chętny mógł obejrzeć radiowozy, a także łódź patrolową Harpun. Dzieci mogły zobaczyć jak wygląda alkomat, laserowy miernik prędkości.

Oprócz pokazu sprzętu była to również okazja, do przekazania ostrzeżeń na temat bezpiecznego wypoczynku oraz zasad poruszania się rowerem po drodze. Policyjni „wodniacy” oraz policjanci ruchu drogowego opowiadali o kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Dzielnicowi natomiast o programie „Dzielnicowy bliżej Nas”.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko, gdzie urzędowali technicy kryminalistyki. Zdejmowanie odcisków palców, „magiczna” walizka służąca do zabezpieczenia śladów, to wszystko bardzo zainteresowało dzieci oraz młodzież.

Głównym celem tych działań jest propagowanie bezpiecznych wzorców zachowań, zarówno na wodzie jak i na drodze.

Autor: asp. szt. Marcin Krasucki
Publikacja: podinsp. Monika Chlebicz

Polecane filmy