Policja Kujawsko-Pomorska

Policjanci „kręcili bezpieczeństwo” podczas weekendowych festynów

Data publikacji 03.07.2017

Prezentacja pojazdów służbowych i sprzętu będącego na wyposażeniu policji, a także znakowanie rowerów oraz pogadanki dotyczące bezpieczeństwa rowerzystów, to niektóre atrakcje, jakie dla uczestników festynów odbywających się w weekend na terenie powiatu nakielskiego przygotowali policjanci.

Minionej soboty (1.07.17) na terenie powiatu nakielskiego odbyło się kilka festynów, a także targi rolnicze w Minikowie. Wszędzie gościli policjanci powiatu nakielskiego. Mundurowi prezentowali pojazdy służbowe oraz sprzęt, jaki na wyposażeniu posiada policja. Osoby chętne miały możliwość bezpłatnie oznakować swój rower, promowano tym samym jazdę na rowerze, jako metodę do zachowania odpowiedniej sprawności fizycznej.
Rowerzystom zwracano uwagę, iż ich bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nich samych, przypominano o przestrzeganiu przepisów, obowiązkowym wyposażeniu jednośladów, a także promowano jazdę w kaskach i odblaskowych kamizelkach.  
Policjanci informowali także osoby będące kierowcami aut, aby zwracali uwagę na rowerzystów i wspólnie z nimi dbali o bezpieczeństwo użytkowników dróg.
Podczas imprez funkcjonariusze rozdawali ulotki profilaktyczne oraz odblaski.

Sobotnie działania zorganizowano w ramach kampanii MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo”, która prowadzona jest pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji p. Mariusza Błaszczaka. 

Autor: mł. asp. Justyna Andrzejewska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Polecane filmy