Policja Kujawsko-Pomorska

"Kręci mnie bezpieczeństwo”... na rowerze w powiecie inowrocławskim

Data publikacji 04.07.2017

W ramach kampanii MSWiA "Kręci mnie bezpieczeństwo" inowrocławscy policjanci uczestniczyli w licznych festynach, które odbyły się na terenie powiatu. Funkcjonariusze poprzez zabawę promowali bezpieczną jazdę na rowerze. Były konkursy i drobne upominki, ale i dobre rady, a wszystko w trosce o cyklistów.

W ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo"  na rowerze inowrocławscy policjanci prewencji i ruchu drogowego uczestniczyli w festynie w miejscowości Rybitwy. Mundurowi rozmawiali z amatorami dwóch kółek, wręczali edukacyjne książeczki, kamizelki odblaskowe oraz prowadzili konkursy z promilogoglami, w których udział brali rowerzyści.

Z kolei policjanci z komisariatu w Kruszwicy przy siedzibie PTTK, ul. Podzamcze, prowadzili akcję edukacyjno–informacyjną dla mieszkańców.

Na terenie Złotnik Kujawskich i Pakości patrole policyjne ukierunkowane były na działania prewencyjne, podczas spotkań z rowerzystami rozmawiały o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego oraz przekazywały elementy odblaskowe.

Gniewkowscy funkcjonariusze natomiast wzięli udział w imprezie plenerowej organizowanej przez Koło Gospodyń Wiejskich. Podczas niej mundurowi przeprowadzili pogadankę o bezpiecznym poruszaniu się drogami, ze szczególnym uwzględnieniem zasad dotyczących rowerzystów.

Polecane filmy