Policja Kujawsko-Pomorska

Strona znajduje się w archiwum.

Kręciło nas bezpieczeństwo nad Jeziorem Gopło w Kruszwicy

W Kruszwicy nad Jeziorem Gopło odbył się festyn w ramach Kampanii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą”. Pokazy ratownictwa na wodzie w wykonaniu straży pożarnej, WOPR-u i policji wprawiły w zachwyt dzieciaki obecne na festynie. Oprócz tego parada łodzi, a także gry i zabawy w temacie bezpieczeństwa.

W Kruszwicy nad jeziorem Gopło Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki wraz z Komendą Wojewódzka Policji w Bydgoszczy, Komendą Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu, Wojewódzką Stacją Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy oraz Gminą Kruszwica zorganizowali festyn. W ramach Kampanii MSWiA pod patronatem Pana Ministra Mariusza Błaszczaka „Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą” w przedsięwzięciu wzięli udział strażnicy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Rybackiej oraz Nadgoplańskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W ramach tego przedsięwzięcia poszczególne służby zaprezentowały swoje działania profilaktyczne zarówno dla dzieci i młodzieży, jak również dla dorosłych.

Uczestnicy mogli wziąć udział w pokazie czynności resuscytacyjnych – pierwszej pomocy organizowanym przez Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy i zapoznać się z aplikacją internetową "Pierwsza Pomoc w sytuacji zagrożeń”. Podczas festynu promowano także funkcjonowanie nr 112 oraz Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego oraz prawidłowośc zgłoszeń do operatorów numeru 112. Kulminacyjnym punktem imprezy był pokaz działań poszukiwawczo-ratowniczych na wodzie jednostek wszystkich służb oraz parada łodzi.

Kolejne takie spotkanie odbędzie się w sierpniu na plaży miejskiej w Grudziądzu.

Autor: mł. insp. Maciej Wołczek
Publikacja: asp. Piotr Duziak
Ładowanie odtwarzacza...

Polecane filmy