Policja Kujawsko-Pomorska

Strona znajduje się w archiwum.

"Kręciliśmy bezpieczeństwo... nad wodą" nad jeziorem Deczno w powiecie świeckim

Data publikacji 26.07.2017

W Sulnówku nad jeziorem Deczno, pow. świecki, odbył się festyn „Bezpieczne Lato z Radiem PiK”. W ramach Kampanii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą” policjanci ze świeckiej komendy wspólnie z innymi mundurowymi przyłączyli się do wspólnej zabawy. Były konkursy, zabawy oraz liczne nagrody związane z bezpieczeństwem.

W miniony weekend w Sulnówku, pow. świecki, nad jeziorem Deczno policjanci z komendy powiatowej w Świeciu wspólnie z innymi mundurowymi przyłączyli się do organizacji festynu „Bezpieczne Lato z Radiem PiK”. W ramach Kampanii MSWiA pod patronatem Ministra Mariusza Błaszczaka wspólnie wkręcaliśmy w bezpieczeństwo… nad wodą, zarówno dzieci, jak i dorosłych.  

W ramach tego przedsięwzięcia poszczególne służby zaprezentowały swoje działania profilaktyczne. Uczestnicy mogli wziąć udział w pokazie czynności resuscytacyjnych – pierwszej pomocy oraz zobaczyć pokaz ratownictwa wodnego.

Podczas festynu odbyły się też zawody kajakowe oraz wspólna przejażdżka rowerowa z Burmistrzem Miasta Świecie. Dzięki pomocy dzielnicowych miłośnicy dwóch kółek mogli oznakować rowery i porozmawiać z policjantami o aplikacji „Moja Komenda”. Najmłodsi mogli wcielić się w rolę policjanta z „drogówki” zasiadając za kierownicą radiowozu i motocykla.

Technik kryminalistyki odkrywał przed ochotnikami tajniki daktyloskopii i ujawniania śladów. Policjantki z kolei zorganizowały tor przeszkód do pokonania z alkogoglami oraz konkurs plastyczny. Nie obyło się bez nagród. Uczestnicy nie kryli zmartwienia, że ten dzień minął tak szybko, ale odchodzili z uśmiechami, „górą” dobrych wspomnień i odblaskowymi upominkami.

Polecane filmy