Policja Kujawsko-Pomorska

Strona znajduje się w archiwum.

Kręciło nas bezpieczeństwo nad Jeziorem Rudnik w Grudziądzu

W Grudziądzu nad Jeziorem Rudnik odbył się kolejny festyn w ramach kampanii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą”. Pokazy ratownictwa na wodzie w wykonaniu straży pożarnej, WOPR-u, Państwowej Straży Rybackiej i policji wprawiły w zachwyt dzieciaki obecne na festynie.

W Grudziądzu nad Jeziorem Rudnik Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki wraz z Komendą Wojewódzka Policji w Bydgoszczy, Komendą Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu, Państwową Strażą Rybacką oraz Urzędem Miasta w Grudziądzu zorganizowali festyn.

W ramach kampanii MSWiA pod patronatem Ministra P. Mariusza Błaszczaka „Kręci nas bezpieczeństwo...nad wodą” w przedsięwzięciu wzięli udział także strażnicy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Rybackiej oraz ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. W ramach tego przedsięwzięcia poszczególne służby zaprezentowały swoje działania profilaktyczne zarówno dla dzieci i młodzieży, jak również dla dorosłych.

Uczestnicy mogli wziąć udział w pokazie czynności resuscytacyjnych – pierwszej pomocy organizowanym przez podinsp. Tomasza Krajewskiego i mł.asp. Macieja Kujawińskiego z KWP w Bydgoszczy oraz zapoznać się z aplikacją internetową "Pierwsza Pomoc w sytuacji zagrożeń”. Podczas festynu promowano funkcjonowanie numery alarmowego 112 i Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, a także prawidłowość zgłoszeń do operatorów tej linii.

Dodatkową atrakcją było przybycie w tym dniu maskotki kujawsko-pomorskiej policji „Polfin”, która słodkim upominkiem zachęcała do bezpiecznej zabawy dzieci korzystające  z uroków jeziora.  Kulminacyjnym punktem imprezy był pokaz działań poszukiwawczo-ratowniczych na wodzie jednostek wszystkich służb oraz parada łodzi, której przewodniczył Polfin.

Ostatnie w czasie wakacji, takie spotkanie odbędzie się w 19 sierpnia na plaży w Przyjezierzu.

 

 

Autor: mł.asp. Marcin Górak
Publikacja: podinsp. Monika Chlebicz
Ładowanie odtwarzacza...

Polecane filmy