Aktualności

Policja Kujawsko-Pomorska

Policyjne działania „Bezpieczna droga do szkoły” trwają

Data publikacji 03.09.2018

Od pierwszego dnia szkoły do 7 września kujawsko-pomorscy policjanci będą prowadzili wzmożone działania pn. „Bezpieczna droga do szkoły”. Celem tych działań będzie zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom poruszającym się po drogach, a także korzystającym ze zorganizowanych form dowozu do szkół.

Już rozpoczął się nowy rok szkolny. Wraz z jego początkiem wzrasta natężenie ruchu drogowego zwłaszcza w pobliżu szkół, dlatego też kujawsko-pomorska policja prowadzi na drogach działania pn. "Bezpieczna droga do szkoły".

Celem działań jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom oraz nauka bezpiecznego poruszania się po ruchliwych drogach, którymi dzieci udają się do szkoły. Ponadto przez cały okres roku szkolnego policjanci prowadzić będą profilaktykę i edukację uczniów najmłodszych klas.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego, policjanci w rejonie szkół będą prowadzić wzmożone kontrole pojazdów dowożących dzieci do szkół. Będą kontrolować sposób realizacji ustawowego obowiązku przewożenia dzieci w fotelikach, czy jazdy w zapiętych pasach bezpieczeństwa. Szczególną uwagę policjanci będą zwracali na kierujących oraz pieszych stwarzających zagrożenie w ruchu drogowym.

Policjanci będą przypominali najmłodszym podstawowe zasady prawidłowego poruszania się po drogach oraz sposób przechodzenia przez jezdnię.

Funkcjonariusze dokonali przeglądu dróg i ulic w okolicach szkół, między innymi pod kątem prawidłowości ustawienia i stanu znaków drogowych oraz urządzeń ostrzegawczo-zabezpieczających takich jak sygnalizatory czy barierki zabezpieczające chodniki.

Przypominamy rodzicom, że odprowadzając dziecko do szkoły powinni pokazać dzieciom nie najkrótszą, a najbezpieczniejszą drogę. Warto wyposażyć swoje dziecko w elementy odblaskowe. Dowożąc dziecko do szkoły należy pamiętać również o tym, aby zatrzymać się w miejscu dozwolonym tak, aby nie ograniczyć widoczności dla innych kierujących i pieszych przechodzących przez jezdnię.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze - zwłaszcza w rejonie szkół, przedszkoli i miejsc, gdzie grupują się dzieci. Te miejsca policjanci w pierwszych dniach roku szkolnego obejmą szczególnym nadzorem.

 

Relacja z działań na terenie powiatu inowrocławskiego

Relacja z działań na terenie powiatu toruńskiego

Relacja z działań na terenie powiatu bydgoskiego

Relacja z działań na terenie powiatu aleksandrowskiego

Relacja z działań na terenie powiatu toruńskiego

Relacja z działań na terenie powiatu włocławskiego

Relacja z działań na terenie powiatu świeckiego

Relacja z działań na terenie powiatu tucholskiego

Relacja z działań na terenie powiatu radziejowskiego

Relacja z działań na terenie powiatu rypińskiego

Relacja z działań na terenie powiatu radziejowskiego

Autor: kom. Joanna Jakubas
Publikacja: podinsp. Monika Chlebicz

Powrót na górę strony