Aktualności

Policja Kujawsko-Pomorska

19 września Europejskim Dniem Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach - projekt EDWARD

Data publikacji 20.09.2018

Ilość ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych w Polsce systematycznie spada, ale niestety nadal utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. Pomimo wielu działań podejmowanych przez Policję i instytucje krajowe, jak również organizacje międzynarodowe, w dalszym ciągu liczba osób zabitych oraz ciężko rannych jest zatrważająca. Wymusza to poszukiwanie nowych form aktywności, których nadrzędnym celem jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Jedną z takich inicjatyw jest “Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach” (European Day Without A Road Death – EDWARD) organizowany przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego - TISPOL, we współpracy z krajami członkowskimi m.in. Polską.

Akcja EDWARD promuje „wizję zero” przyjętą w wielu krajach europejskich, czyli ZERO śmiertelnych ofiar wypadków drogowych w Europie w dniu 19 września. Należy jednak wyraźnie podkreślić, że, oprócz wzmożonej aktywności Policji na europejskich drogach, chodziło przede wszystkim o zwrócenie uwagi na powszechny problem, jakim jest duża liczba osób, która codziennie traci życie i zdrowie w wypadkach drogowych. Wszyscy powinniśmy sobie uświadomić, że bezpieczeństwo nasze oraz naszych bliskich zależy w głównej mierze od nas samych.

Jednak nie wystarczy zmienić swojego zachowania tylko w tym jednym dniu. Zawsze powinniśmy mieć na uwadze bezpieczeństwo innych użytkowników dróg, wtedy wizja „zero” naprawdę będzie możliwa do zrealizowania.

Długofalowym celem TISPOL jest wykorzystanie projektu EDWARD do promowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz znaczący spadek liczby ofiar śmiertelnych i ciężko rannych na drogach Europy, a w dalszej perspektywie - na całym świecie.

TISPOL utworzył również witrynę projektu EDWARD, na której dostępne są informacje dotyczące Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych na drogach oraz zamieszczone zostały relacje z prowadzonych w tym dniu działań na drogach Europy. 

 

Działania „EDWARD” na drogach powiatu nakielskiego

Działania „EDWARD” na drogach powiatu grudziądzkiego

Działania „EDWARD” na drogach powiatu świeckiego

Działania „EDWARD” na drogach powiatu toruńskiego

Działania „EDWARD” na drogach powiatu brodnickiego

Działania „EDWARD” na drogach powiatu włocławskiego

Działania „EDWARD” na drogach powiatu lipnowskiego

Działania „EDWARD” na drogach powiatu mogileńskiego

Działania "EDWARD" na drogach powiatu bydgoskiego

Działania „EDWARD” na drogach powiatu sępoleńskiego

 

Autor: asp. Remigiusz Rakowski
Publikacja: Kamila Ogonowska

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 16.45 MB)

Powrót na górę strony