Aktualności

Policja Kujawsko-Pomorska

Pijany kierowca uderzył w drzewo, po czym zaczął uciekać. Ujęli go świadkowie zdarzenia

Ponad promil alkoholu w organizmie miał 43-letni kierowca vw, który uderzył w drzewo w miejscowości Tama Brodzka, pow. brodnicki. Mężczyzna po zdarzeniu zaczął uciekać w pobliski las. Został ujęty przez świadków i przekazany policjantom. Jak się okazało, mieszkaniec Konina był poszukiwany do odbycia kary więzienia.

Wczoraj (29.06.20) około 20.00 brodnicki dyżurny otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Tama Brodzka, na drodze krajowej nr 15. Ze zgłoszenia wynikało, że prawdopodobnie pijany kierowca uderzył w drzewo, po czym zaczął uciekać w pobliski las. W pościg za kierowcą ruszyli świadkowie zdarzenia, którzy ujęli mężczyznę i przekazali go policjantom. Mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Po sprawdzeniu danych w policyjnym systemie okazało się, że 43-latek poszukiwany jest do odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu, skąd odjedzie do najbliższego zakładu karnego.

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. 43-latek nie uniknie również odpowiedzialności za spowodowanie zdarzenia drogowego. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. 

Autor: asp. szt. Agnieszka Łukaszewska
Publikacja: Kamila Ogonowska