Policjanci z Grudziądza szkolili dyspozytorów MZK - Aktualności - Policja Kujawsko-Pomorska

Aktualności

Policja Kujawsko-Pomorska

Policjanci z Grudziądza szkolili dyspozytorów MZK

Data publikacji 14.07.2020

Policjanci z Grudziądza zorganizowali dla pracowników miejskiego zakładu komunikacji szkolenie w zakresie rozpoznawania objawów zażycia substancji psychoaktywnych oraz alkoholu. Wszystko po to, by zapewnić bezpieczeństwo mieszkańców podróżujących lokalnymi środkami transportu publicznego. Kazdy bowiem musi mieć komfort, że za kierownicą siedzi osoba, której stan nie budzi żadnych zastrzeżeń.

Osoby, co do których istnieje podejrzenie, że zażyły narkotyk, bądź dopalacz, albo znajdują się pod działaniem alkoholu nie mogą być dopuszczone do służby. Między innymi te tematy poruszał policjant ruchu drogowego prowadzący w piątek (10.07.20) szkolenie z dyspozytorami miejskiego zakładu komunikacji. Funkcjonariusz przybliżył na co szczególnie zwrócić uwagę zanim kierowca zostanie dopuszczony do pracy i jak „wychwycić” nietypowe, podejrzane zachowanie pracownika. Poinstruował też, że w przypadku wątpliwości należy wezwać policję, by przeprowadziła kontrolę stanu trzeźwości. Wszystko z myślą o bezpieczeństwie mieszkańców. 

Policjant poinformował, że będą prowadzone wyrywkowe kontrole kierowców, zarówno pod kątem alkoholu, jak i środków psychoaktywnych. Podkreślił także, że w przypadku podejrzenia przebywania pod wpływem alkoholu, lub środków działających podobnie do niego osoby takie nie mogą być dopuszczone do pracy. Ich niewłaściwy stan psychofizyczny może narazić pasażerów na niebezpieczeństwo.

Autor: opracowano na podstawie info asp. szt. Roberta Szablewskiego
Publikacja: Kamila Ogonowska