Skrajna nieodpowiedzialność pijanego ojca - Aktualności - Policja Kujawsko-Pomorska

Aktualności

Policja Kujawsko-Pomorska

Skrajna nieodpowiedzialność pijanego ojca

Data publikacji 20.07.2020

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę audi, który znacznie przekroczył dopuszczalną prędkość. W trakcie kontroli okazało się, że nie ma przy sobie prawa jazdy, ponieważ zgubił je, ale to był najmniejszy z jego problemów.

W sobotę (18.07.20) policjanci wabrzeskiej "drogówki" kontrolowali prędkość aut na trasie Wąbrzeźno–Kowalewo Pomorskie. Około 16:30 w miejscowości Pływaczewo funkcjonariusze dokonali pomiaru prędkości pędzącego w ich kierunku audi. Przy ograniczeniu do 70 km/h policyjny radar laserowy wskazał wynik 107.

Zatrzymany do kontroli 45-letni mieszkaniec gm. Ryńsk od razu przyznał, że nie ma przy sobie prawa jazdy. Sprawdzenie w systemie pokazało, że dokument ten widnieje jako zagubiony od ponad 3 lat! W związku z powyższym mężczyzna ukarany został dwoma mandatami. Jednak uwagę policjantów zwróciło nienaturalne zachowanie mężczyzny. Kontrola jego stanu trzeźwości wykazała prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Na domiar złego kierowca przewoził na przednim siedzeniu swoją niespełna 4-letnią córkę! Dziecko przekazane zostało pod opiekę babci.

Mężczyzna stracił więc uprawnienia do kierowania, ponadto grozi mu teraz do 2 lat więzienia i wysoka grzywna.