Policyjna grupa SPEED w akcji - SPEED - Policja Kujawsko-Pomorska

Policja Kujawsko-Pomorska

Zgodnie z poleceniem Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadzorującego pion prewencji we wszystkich komendach wojewódzkich Policji funkcjonują Zespoły pn. „SPEED”, mające na celu przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze.

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zespół "SPEED" funkcjonuje od dnia 19 lipca 2019 r., a w jego skład wchodzi:

  • trzech policjantów Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy,
  • po jednym policjancie z Wydziału Kryminalnego i Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP w Bydgoszczy,
  • dwudziestu ośmiu policjantów ruchu drogowego z komend miejskich i powiatowych Policji woj. kujawsko-pomorskiego z: Bydgoszczy, Torunia, Grudziądza, Włocławka, Inowrocławia, Świecia i Żnina.

 

Policyjna grupa SPEED w akcji

Data publikacji 16.01.2020

Żnińska drogówka z policyjnej grupy SPEED namierzyła dwóch kierowców, którzy znacznie przekroczyli dozwoloną prędkość. Ujawnione wykroczenia zostały zarejestrowane przez widorejestrator.

Policyjne zespoły SPEED funkcjonują od lipca 2019 roku na terenie całego kraju. W województwie kujawsko – pomorskich w ich skład wchodzą także policjanci ogniwa ruchu drogowego żnińskiego garnizonu. Funkcjonariusze wyposażeni w nieoznakowane radiowozy z widorejestratorami oraz pojazdy oznakowane z laserowymi miernikami prędkości zdecydowanie reagują na wszelkie przypadki łamania przepisów na drodze.  
W ostatnich dniach grupa SPEED ujawniła dwa przypadki, w których kierowcy znacznie przekroczyli dozwoloną prędkość. Pierwszy z nich miał miejsce na drodze ekspresowej S-5 w Bożejewicach. Kierowca skody pędził 176 km/h, przy dopuszczalnych 120km/h. Do kolejnego doszło na drodze wojewódzkiej nr 251 w Bielawach. Mężczyzna który podróżował samochodem marki Opel Zafira, przy dopuszczalnej „pięćdziesiątce” jechał 110 km/h. Obydwa wykroczenia zostały zarejestrowane przez policyjny widorejestrator.   
Kierowcy zostali zatrzymani do kontroli. Za popełnione wykroczenia otrzymali wysokie mandaty oraz punkty karne. 

Autor: mł. asp. Wioleta Burzych
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak
Ładowanie odtwarzacza...
Ładowanie odtwarzacza...