Dodge-em „natknął się” na grupę SPEED - SPEED - Policja Kujawsko-Pomorska

Policja Kujawsko-Pomorska

Zgodnie z poleceniem Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadzorującego pion prewencji we wszystkich komendach wojewódzkich Policji funkcjonują Zespoły pn. „SPEED”, mające na celu przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze.

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zespół "SPEED" funkcjonuje od dnia 19 lipca 2019 r., a w jego skład wchodzi:

  • trzech policjantów Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy,
  • po jednym policjancie z Wydziału Kryminalnego i Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP w Bydgoszczy,
  • dwudziestu ośmiu policjantów ruchu drogowego z komend miejskich i powiatowych Policji woj. kujawsko-pomorskiego z: Bydgoszczy, Torunia, Grudziądza, Włocławka, Inowrocławia, Świecia i Żnina.

 

Dodge-em „natknął się” na grupę SPEED

Data publikacji 19.05.2020

Inowrocławscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego działają w grupie SPEED na drogach powiatu. Są tam, gdzie trasy szybkiego ruchu i tam, gdzie kierowcy sądzą, że wolno im „wszystko”. Jeden kierunek, jeden cel - zatrzymać piratów drogowych i ograniczyć ilość wypadków.

Grupa "SPEED" działa po to, aby namierzać kierowców, którzy znacznie przekraczają prędkość. Wykroczenia zapisuje wideorejestrator, którego nagrania są publikowane po to, by pokazać, że ryzykantów na drogach nie brakuje, a przecież życie mają tylko jedno.

Ostatnio policjanci z tej grupy pełnili służbę w gminie Gniewkowo. Około godz. 19.00 w terenie zabudowanym urządzenie do pomiaru prędkości zarejestrowało kierowcę samochodu dodge, który jechał z prędkością 106 km/h.

50-letni kierowca został zatrzymamy do kontroli i za to, że rażąco złamał przepisy, przekraczając prędkość o 50 km, pozbył się prawa jazdy. Nie będzie mógł jeździć przez najbliższe 3 miesiące. Może to właśnie wpłynie to na jego wyobraźnię. Policjanci ukarali go również mandatem karnym i punktami.

asp. szt. Izabella Drobniecka

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak
Ładowanie odtwarzacza...