Grupa „SPEED” w Wąbrzeźnie - SPEED - Policja Kujawsko-Pomorska

Policja Kujawsko-Pomorska

Zgodnie z poleceniem Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadzorującego pion prewencji we wszystkich komendach wojewódzkich Policji funkcjonują Zespoły pn. „SPEED”, mające na celu przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze.

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zespół "SPEED" funkcjonuje od dnia 19 lipca 2019 r., a w jego skład wchodzi:

  • trzech policjantów Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy,
  • po jednym policjancie z Wydziału Kryminalnego i Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP w Bydgoszczy,
  • dwudziestu ośmiu policjantów ruchu drogowego z komend miejskich i powiatowych Policji woj. kujawsko-pomorskiego z: Bydgoszczy, Torunia, Grudziądza, Włocławka, Inowrocławia, Świecia i Żnina.

 

Grupa „SPEED” w Wąbrzeźnie

W ubiegły weekend na drogach powiatu wąbrzeskiego pojawili się policjanci w nieoznakowanym BMW z grudziądzkiej grupy „SPEED”. Zaledwie dwa dni pozwoliły na ujawnienie kilkudziesięciu wykroczeń i zatrzymanie kilku dowodów rejestracyjnych, a sama obecność funkcjonariuszy odbiła się szerokim echem.

W sobotę i niedzielę (16-17.05.20 r.) na drogach powiatu wąbrzeskiego zobaczyć mogliśmy nieoznakowane BMW z videorejestratorem. Grudziądzcy policjanci patrolując trasy wokół miasta bardzo szybko i skutecznie dyscyplinowali kierowców nie przestrzegających przepisów drogowych. Haniebnym rekordzistom okazał się kierowca audi, który wyprzedził nieoznakowany radiowóz w miejscu objętym zakazem, a następnie przekroczył dopuszczalną prędkość o ponad 50km/h! W ciągu dwóch służb policjanci ukarali mandatami prawie 30 kierowców, 4 pouczyli i zatrzymali 5 dowodów rejestracyjnych.

  • Policjanci kontrolują zatrzymany pojazd
  • Policjanci kontrolują zatrzymany pojazd
  • Policjanci siedzący w radiowozie
  • Naszywka policyjna