Uwaga wypadek! Brawura i brak rozsądku zabija!

Policja Kujawsko-Pomorska

Uderzył w ogrodzenie i odjechał. Nie dał mu uciec przypadkowy mężczyzna

Data publikacji 08.05.2020

Za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie kolizji drogowej odpowie 72-letni kierujący samochodem marki Opel. Po tym jak uderzył w ogrodzenie posesji, chciał uciec. Sytuacja nie umknęła mężczyźnie, który szybko zareagował.

Patrol WRD z Inowrocławia interweniował wczoraj (07.05) około godz. 13.45 w Gniewkowie. Tam przy ul. Działkowców doszło do kolizji drogowej. 72-letni kierujący samochodem marki Opel uderzył w ogrodzenie jednej z posesji i odjechał. Cale zajście widział przypadkowy mężczyzna, który ruszył za sprawcą. Miał go w zasięgu wzroku aż do mementu, gdy ten zatrzymał się w rejonie pobliskich garaży. Interweniujący mężczyzna powiadomił służby i pilnując sprawcy oczekiwał na ich przyjazd.

Policjanci ruchu drogowego ustalili przebieg zdarzenia. Zbadali też trzeźwość kierowcy opla. Miał on 1,72 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymali też mężczyźnie prawo jazdy. Teraz odpowie za kierowanie pojazdem po alkoholu i kolizję, w związku z którą policjanci kierują wniosek do sądu o ukaranie sprawcy.