Uwaga wypadek! Brawura i brak rozsądku zabija!

Policja Kujawsko-Pomorska

Tymczasowy areszt dla sprawcy śmiertelnego wypadku

Data publikacji 14.07.2020

Kierował po pijanemu, potrącił śmiertelnie pieszego i oddalił się z miejsca zdarzenia, za co poniesie konsekwencje. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu do 12 lat więzienia. Jak na razie, decyzją sądu, na najbliższe 3 miesiące 29-letni kierowca audi trafił do aresztu.

Przypomnijmy: do zdarzenia doszło w miniony czwartek (9.07.20) krótko po 10:00. Wtedy dyżurny mogileńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na prostym odcinku drogi powiatowej w miejscowości Wójcin. Z przekazanych informacji wynikało, że kierujący audi A6, z nieustalonej przyczyny, zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie potrącił idącego prawidłową stroną jezdni pieszego. Sprawca porzucił pojazd, po czym nie udzielając poszkodowanemu pomocy uciekł z miejsca zdarzenia. Niestety, 60-letni pieszy, w wyniku odniesionych obrażeń, zmarł w karetce. 

Policjanci natychmiast zabezpieczyli miejsce wypadku i zaczęli wyjaśniać okoliczności. Na podstawie oględzin auta i relacji świadków błyskawicznie ustalili personalia kierującego. Sprawcą okazał się 29-letni mieszkaniec powiatu konińskiego. Funkcjonariusze znaleźli mężczyznę w zbożu, które rosło na polu w sąsiedniej miejscowości. 29-latek, w chwili zatrzymania, był pijany – alkotest wykazał w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Podczas sprawdzania okazało się, że w ogóle nie powinien prowadzić auta, gdyż miał cofnięte uprawnienia.   

29-letni mieszkaniec powiatu konińskiego odpowie teraz za kierowanie w stanie nietrzeźwości, spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym, a także nieudzielenie pomocy, za co grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. 

Następnego dnia (10.06.20), decyzją sądu, mężczyzna trafił na 3 miesiące tymczasowo do aresztu.

Autor: st. asp. Tomasz Bartecki
Publikacja: Kamila Ogonowska