Międzyzakładowa Organizacja Związkowa NSZZ ,,SOLIDARNOŚĆ” Pracowników Cywilnych Policji

Policja Kujawsko-Pomorska

Przedstawiciele Komitetu Protestacyjnego Pracowników Sfery Budżetowej Regionu Bydgoskiego NSZZ „Solidarność” spotkali się z wojewodą Mikołajem Bogdanowiczem.

Komitet Protestacyjny pracowników sfery budżetowej Regionu Bydgoskiego spotkał się wczoraj (6 marca) z Wojewodą Kujawsko-Pomorskim Mikołajem Bogdanowiczem. Podczas spotkania przedstawiciele Komitetu zapoznali Wojewodę z dramatyczną sytuacją pracowników w jednostkach budżetowych działających w naszym regionie i przekazali swoje postulaty.

Mamy już tego dość - podkreślają związkowcy - nasze wynagrodzenia są na bardzo niskim poziomie, jesteśmy obciążani coraz to nowymi obowiązkami, w zamian za co nie mamy żadnych gratyfikacji, jest ogromy problem z zapełnianiem wakatów, bo po prostu nikt nie chce pracować za takie pieniądze. Ciągle słyszymy, że sytuacja gospodarcza kraju jest najlepsza od wielu lat, że mamy dobrą zmianę, ale my w żaden sposób tego nie odczuwamy. 
Wojewoda obiecał, że jako Przewodniczący Wojewódzkiej Kujawsko-Pomorskiej Rady Dialogu Społecznego przekaże wszystkie postulaty pani minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbiecie Rafalskiej, która kieruje pracami Rady Dialogu Społecznego na szczeblu centralnym. O powstaniu Komitetu Protestacyjnego i jego postulatach poinformowany jest również premier RP Mateusz Morawiecki.
Podczas spotkania z wojewodą zostały przedstawione również największe bolączki pracowników cywilnych Policji, między innymi: drastycznie niskie wynagrodzenia, rosnąca liczba wakatów, dyskryminacja płacowa, brak możliwości awansu zawodowego.

Autor: autor Hanna Kurkiewicz
Publikacja: sierż. Szymon Tworowski