Międzyzakładowa Organizacja Związkowa NSZZ ,,SOLIDARNOŚĆ” Pracowników Cywilnych Policji

Policja Kujawsko-Pomorska

PIKIETA PRACOWNIKÓW „BUDŻETÓWKI”

28 maja br. przed Kujawsko-Pomorskim Urzędem Wojewódzkim w Bydgoszczy pikietowali pracownicy sfery budżetowej...

28 maja br. przed Kujawsko-Pomorskim Urzędem Wojewódzkim w Bydgoszczy pikietowali pracownicy sfery budżetowej, wyrażając swój sprzeciw wobec braku podjęcia negocjacji przez stronę rządową                       w sprawie postulatów przedstawionych przez Komitet Protestacyjny Pracowników Sfery Budżetowej NSZZ „Solidarność” Regionu Bydgoskiego. Komitet Protestacyjny domaga się:
  • odmrożenia funduszu wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej i wzrostu wynagrodzeń jeszcze w tym roku dla wszystkich grup zawodowych, a nie jedynie dla wybranych;
  • odmrożenia kwoty bazowej korpusu służby cywilnej i zwiększenia jej do poziomu minimalnego wynagrodzenia;
  • corocznej waloryzacji kwoty bazowej;
  • zagwarantowania środków budżetowych w jednostkach na wynagrodzenia i działalność statutową (w niektórych jednostkach budżet na 2018 r. jest na poziomie 93-96% budżetu roku 2017).
 
Delegacja Komitetu Protestacyjnego spotkała się z wicewojewodą kujawsko-pomorskim Józefem Ramlauem, który zapewnił, że doskonale zdaje sobie sprawę z   sytuacji pracowników „budżetówki”, która wymaga poprawy. Stwierdził, że Rząd RP na pewno podejmie negocjacje z Komitetem Protestacyjnym. W przypadku dalszego braku reakcji ze strony rządu Komitet Protestacyjny zaostrzy formę protestu.
 
,,O jakości instytucji świadczy to, jak powodzi się najsłabszym, najniżej uposażonym - fachowcom bez munduru - Pracownikom Cywilnym Policji".
 
 
Kolejne rozmowy Komitetu Protestacyjnego
 
 29 maja br. w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się  spotkanie Komitetu Protestacyjnego Pracowników Sfery Budżetowej NSZZ „Solidarność” Regionu Bydgoskiego z Wojewodą Kujawsko-Pomorskim Mikołajem Bogdanowiczem.
 
Podczas spotkania przedstawiciele Komitetu otrzymali informację, że w połowie czerwca odbędzie się spotkanie rozpoczynające negocjacje Komitetu Protestacyjnego z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Odbędzie się ono w Bydgoszczy, a dokładny termin zostanie podany niebawem.
 
 
 

Autor:
Publikacja: sierż. Szymon Tworowski