Wiadomości

Policjant z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy wziął udział w audycji z cyklu „Pytać każdy może” Radia PiK

Dzisiaj (03.06.20 r.) policjant z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy asp. Remigiusz Rakowski wziął udział w audycji Radia PiK z cyklu „Pytać każdy może” poświęconej bezpieczeństwu rowerzystów na drogach województwa kujawsko-pomorskiego.

W audycji udział wzięli także:

  • Jakub Mikołajczak – radny Rady Miasta Bydgoszczy,
  • Marcin Drogorób – Dyrektor Departamentu Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego,
  • Michał Stańczak – Wicedyrektor Departamentu Wdrażania RPO oraz
  • Grzegorz Piątek Naczelnik Wydziału Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Urzędu Marszałkowskiego.

3 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Roweru. Święto młode, bo ustanowione w 2018 roku przez zgromadzenie ONZ. Rower czy hulajnoga to świetny - często niezawodny i ekologiczny środek transportu. My świętując zastanowimy się na ile w zakorkowanych miastach przemieszczanie się rowerem jest bezpieczne. Czy użytkownicy dróg, a więc również i rowerzyści, znają swoje obowiązki i prawa? Kiedy mogą jeździć po chodnikach? Czy region jest coraz przyjaźniejszy dla wielbicieli jednośladów?

Na te i wiele innych pytań odpowiadali zaproszeni do studia goście. Uczestnicy audycji odpowiadali również na pytania słuchaczy dzwoniących do studia i przypomnieli o zasadach bezpieczeństwa na drodze. Telefony słuchaczy dotyczyły m.in. przepisów ruchu drogowego i ustawienia znaków drogowych. W trakcie audycji omówiona została także infrastruktura rowerowa oraz plany dotyczące budowy nowych ścieżek rowerowych.

Podczas audycji zachęcano wszystkich uczestników ruchu drogowego o wzajemny szacunek i kulturę na drodze oraz przestrzeganie przepisów ustawy Prawo o ruchu drogowym.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor: asp. Remigiusz Rakowski
Publikacja: mł. insp. Monika Chlebicz