Wiadomości

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa - Zgłaszaj Policji na Mapę negatywne zachowania i to co jest uciążliwe społecznie

Data publikacji 19.06.2020

Policyjne narzędzie jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa służy do eliminacji negatywnych zachowań. Zaznaczenie na Mapie, wybranego z katalogu zagrożenia, wywołuje odpowiednią reakcję policji.

Skutkiem tego są kontrole określonego miejsca, by spowodować usunięcie zagrożenia. Dzięki temu każdy mieszkaniec może mieć bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo w okolicy. Mapa funkcjonuje już prawie cztery lata i ulega nieustannym modyfikacjom. Obecnie do zgłoszenia można dołączać zdjęcia, opisy oraz filmy.
W powiecie inowrocławskim od chwili, kiedy Mapa została uruchomiona, policjanci odczytali z niej już ponad 4 200 zgłoszeń. Każde zgłoszenie jest weryfikowane, a w przypadku potwierdzenia policja podejmuje działania we własnym zakresie lub występuje do różnych instytucji o ich usunięcie. Zachęcając mieszkańców do sygnalizowania zagrożeń zawartych w katalogu KMZB, przypominamy SPOT, przygotowany przez inowrocławską Policję. Warto go obejrzeć, by zaciekawić się jakie są procedury pracy z Mapą. Sytuacja pokazuje problem spożywania alkoholu w miejscach publicznych, co dość często występuje przy obecnej porze roku.
Zastanów się czy w Twojej okolicy czasem nie dzieje się coś niepokojącego. Wówczas wpisz w internet hasło Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i zaznacz wybrany z katalogu problem. Sprawdzimy Twój sygnał!

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska