Bezpieczeństwo na przejazdach kolejowych - Wiadomości - Policja Kujawsko-Pomorska

Wiadomości

Bezpieczeństwo na przejazdach kolejowych

Data publikacji 20.07.2020

Wspólne działania prewencyjne policjantów i pracowników kolei mają na celu zapobieganie wypadkom. Prowadzona akcja pn. „Bezpieczny przejazd - Szlaban na ryzyko” uświadamia, jak poważnym zagrożeniem są sytuacje, gdy lekkomyślnie przekraczane są kolejowe przejazdy.

Inowrocławscy policjanci "drogówki" razem z pracownikami kolei (17.07.20) prowadzili wspólną akcję dla osób przekraczających przejazdy kolejowe na terenie powiatu. Podczas działań służby przypominały o przestrzeganiu przepisów w rejonie przejazdów. Wśród nich są przejazdy strzeżone, ale też takie, które posiadają jedynie półrogatki lub sygnalizację świetlną. Gdy zapala się „czerwone światło” oznacza to dla uczestników ruchu, że nie wolno wchodzić na przejazd, bo zbliża się pociąg.

Zachowania ludzi bywają groźne, bo bagatelizowanie sygnalizacji wiąże się z wypadkami na przejazdach. Policjanci i pracownicy kolei ostrzegali o takich sytuacjach, prowadząc akcję informacyjną. Podczas rozmów z kierowcami życzyli wszystkim zawsze bezpiecznego przekraczania przejazdów kolejowych i podróżowania.  

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: Kamila Ogonowska

  • Radiowóz policyjny i samochód SOK stoją w pobliżu szlabanu
  • Przejazd kolejowy
  • Policjant i strażnik kontrolują kierowcę