Wiadomości

W inowrocławskiej „Życzliwej Przystani” o tym co ważne dla Seniora

Data publikacji 24.07.2020

Bywalcy domu Domu Dziennego Pobytu „Życzliwa Przystań” w Inowrocławiu wznowili swoje spotkania. W placówce spędzają czas i zapraszają różne osoby na pogadanki. Tym razem zaprosili policjantkę.

Wczorajszy dzień (23.07.20) Seniorzy z Domu Dziennego Pobytu „Życzliwa Przystań” w Inowrocławiu spędzili na rozmowie z policjantką. Tematów do dyskusji było wiele, zwłaszcza jeśli chodzi o bezpieczeństwo. Służby bowiem cały czas przypominają o osobach, które próbują lub co gorsze, skutecznie udaje im się Seniorów oszukać podając się za przedstawicieli różnych instytucji, interwencyjnych czy pomocowych. Skutek jest taki, że niektórzy wpuszczają ich do domów. Tam, po odwróceniu uwagi lokatora, dochodzi do kradzieży pieniędzy, wartościowych przedmiotów, czy kart płatniczych. Dlatego policjantka zwróciła szczególną uwagę na domokrążców.

Rozmowy telefoniczne nie zawsze polegają na prawdzie. Okazuje się przecież, że rzekomy wnuk, siostrzeniec, czy fałszywy policjant nakłania Seniora do szybkiej pożyczki. Stąd apel policjantki, że policja nigdy nie informuje o prowadzonych działaniach i nie prosi o pieniądze, czy wyrzucenie ich przez okno. Natomiast rzekome telefony w sprawach finansowych od członków rodzin należy szybko przerwać i samemu oddzwonić na znany sobie numer. Tym sposobem można ustrzec się przed oszustami. 

Czujność na zakupach potrzebna jest każdemu, nie zabieraj ze sobą z domu wszystkich pieniędzy, to kolejne zagadnienia, które poruszone zostały podczas spotkania. Ponadto policjantka omówiła sytuacje, w których można zwracać się po pomoc do dzielnicowego. Działa bowiem cały czas program „Dzielnicowy bliżej nas”. W rozmowie nie mogło zabraknąć tematu o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Stąd upominek dla Seniorów w postaci informatorów o tym właśnie policyjnym narzędziu. Seniorzy i kierownictwo placówki za ważne wskazówki podziękowało policjantce kwiatkiem.

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: Kamila Ogonowska

  • Policjantka pokazuje ulotkę
  • Policjantka czyta rady dla Seniorów
  • Seniorzy dziękują policjantce bukietem kwiatów