Specjalny patrol w Świętego Krzysztofa - Wiadomości - Policja Kujawsko-Pomorska

Wiadomości

Specjalny patrol w Świętego Krzysztofa

Data publikacji 27.07.2020

W dniu świętego Krzysztofa, patrona kierowców, na toruńskiej drodze, dyżurowali policjanci i ksiądz kapelan toruńskiej policji. To święto jest kolejną okazją do spotkania z kierowcami i rozmów na temat bezpieczeństwa i przestrzegania przepisów.

W minioną sobotę tj. 25.07.2020 r. w dniu św. Krzysztofa  poranek dla policjantów i księdza proboszcza z Parafii Matki Boskiej Zwycięskiej rozpoczął się zupełnie nietypowo, bo od nagrania w Radio Gra i zapowiedzi akcji w którą właśnie wyruszali. Toruńscy policjanci wspólnie z Kapelanem Diecezji Toruńskiej promowali bezpieczne zachowania na drodze. 

Ten zupełnie nietypowy patrol można było spotkać na drodze krajowej nr 80. Mundurowym z toruńskiego Wydziału Ruchu Drogowego, towarzyszył Kapelan Policji Diecezji Toruńskiej, ksiądz kanonik Dariusz Żurańskim oraz  wolontariusz z Mundurowego Klubu Motorowego RP. Wszyscy uczestnicy zachęcał do bezpiecznej i odpowiedzialnej jazdy.
Tym razem patrol zatrzymywał kierowców, którzy poruszali się zgodnie z przepisami i byli za to nagradzani obrazkiem z wizerunkiem Św. Krzysztofa . 

Kapłan i policjanci, apelując o rozwagę i odpowiedzialność na drodze wręczali kierującym obrazki z wizerunkiem świętego Krzysztofa patrona kierowców oraz upominki ufundowane przez Radio Gra .
 
Celem  każdej takiej akcji jest promowanie bezpiecznej jazdy i odpowiedzialnych zachowań  na drodze. Wszystkim kierowcom a w szczególności  solenizantom czyli Krzysztofom życzymy bezpiecznej jazdy i szerokiej drogi.

Autor: podinsp. Wioletta Dąbrowska
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak