Wiadomości

Policjanci na akcji Bezpieczny przejazd – „Szlaban na ryzyko!”

Dzielnicowi oraz policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Świeciu wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei kolejny raz przeprowadzili akcję Bezpieczny przejazd – „Szlaban na ryzyko!”. Przedstawiciele obu służb monitorowali zachowania uczestników ruchu związane m.in. z ignorowaniem znaku STOP, czy wjazdem na przejazd pomimo włączonej sygnalizacji ostrzegawczej lub zamykających się rogatek. Rozmawiali z kierowcami oraz rozdawali ulotki informacyjne.

Przejazdy kolejowe to miejsca, gdzie należy zachować szczególną ostrożność. Zdarzenia drogowe, do których na nich dochodzi są często tragiczne w skutkach. Dlatego policjanci ze Świecia wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei kolejny raz przeprowadzili akcję Bezpieczny przejazd – „Szlaban na ryzyko!”. Nadrzędnym celem działań jest kształtowanie prawidłowych zachowań i podnoszenie świadomości o zagrożeniach, wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach i terenach kolejowych, a w konsekwencji zmniejszenie liczby poważnych w skutkach wypadków drogowych.

W czasie dzisiejszych (13.08.20) działań mundurowi rozmawiali z kierowcami o stosowaniu się do sygnalizacji świetlnej i opuszczonych zapór oraz zatrzymywaniu się przed znakiem „Stop”. Apel kierowano głównie do młodych kierowców oraz do pieszych prosząc, aby nie przechodzili przez przejazd przy opuszczonych zaporach i nie poruszali się po torowiskach.

Autor: sierż. szt. Damian Ejankowski
Publikacja: Kamila Ogonowska