Wiadomości

Bezpieczne przejście dla pieszych z policjantem i panem „Stopkiem”

W Strzelnie na ulicy Świętego Ducha pracuje pan „Stopek”, który dba o bezpieczeństwo mieszkańców przechodzących przez bardzo ruchliwą ulicę. Z uwagi na to, że jest początek roku szkolnego w wypełnianiu zadania swoim doświadczeniem wsparł go policjant ruchu drogowego.

Przejście dla pieszych przy ulicy Świętego Ducha w Strzelnie, pow. mogileński, znajduje się w ciągu bardzo ruchliwej drogi krajowej nr 15. Dlatego też o bezpieczeństwo przechodzących tamtędy dba pan „Stopek”.

Pan „Stopek” czy zgodnie z oficjalnym nazewnictwem „kontroler ruchu drogowego nadzorujący przejścia dla pieszych” to bardzo odpowiedzialna funkcja. Żeby prawidłowo ją wypełniać potrzebne jest specjalistyczne szkolenie w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. Takie uprawnienia zdobył pan, który dba o bezpieczeństwo mieszkańców Strzelna, szczególnie tych najmłodszych - udających się do szkoły, czy przedszkola.

Z uwagi na to, że jest początek roku szkolnego, w wypełnianiu zadania swoim doświadczeniem wsparł go policjant ruchu drogowego z KPP w Mogilnie. Funkcjonariusz zwracał najmłodszym uwagę na niebezpieczeństwa czyhające podczas przechodzenia przez jezdnię, wręczał elementy odblaskowe i zachęcał do korzystania przy każdej okazji z pomocy pana lub pani „Stopek”.

Autor: st. asp. Tomasz Bartecki
Publikacja: Kamila Ogonowska