Dobiegła końca tygodniowa akcja ROAD SAFETY DAYS - Wiadomości - Policja Kujawsko-Pomorska

Wiadomości

Dobiegła końca tygodniowa akcja ROAD SAFETY DAYS

Data publikacji 23.09.2020

W dniach 16-22 września, w czasie trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności, we wszystkich europejskich krajach prowadzona była akcja pod nazwą ROAD SAFETY DAYS (Dni bezpieczeństwa ruchu drogowego). Działania te koordynowane były przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL oraz popierane m.in. przez Komisję Europejską i Europejską Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (ETSC).

Road Safety Days to działania Policji ruchu drogowego oraz innych podmiotów z obszaru bezpieczeństwa ruchu drogowego, ukierunkowane na dążenie do założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. Kluczem do osiągnięcia poprawy bezpieczeństwa na drogach w dużej mierze jest zmiana zachowań ich użytkowników.

W promowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, po raz kolejny, włączyła się m.in. firma Screen Network S.A. poprzez emisję na ekranach LED rozmieszczonych m.in. przy głównych ciągach komunikacyjnych, dworcach, stacjach paliw i centrach handlowych spotu, którego hasłem przewodnim jest: Żyj i pozwól żyć innym.

Kujawsko-pomorscy policjanci, podczas działań, brali udział w wielu spotkaniach ze społeczeństwem m.in. w szkołach i przedszkolach, podczas których promowali akcję „ROAD SAFETY DAYS”. Funkcjonariusze rozdawali elementy odblaskowe i inne gadżety związane z bezpieczeństwem na drodze.

 

ROAD SAFETY DAYS w powiecie bydgoskim

ROAD SAFETY DAYS w powiecie toruńskim

ROAD SAFETY DAYS w powiecie grudziądzkim

ROAD SAFETY DAYS w powiecie włocławskim

ROAD SAFETY DAYS w powiecie lipnowskim

ROAD SAFETY DAYS w powiecie mogileńskim

Autor: st. asp. Remigiusz Rakowski
Publikacja: Kamila Ogonowska