"Bezpieczna droga do szkoły" pierwszoklasistów - Wiadomości - Policja Kujawsko-Pomorska

Wiadomości

"Bezpieczna droga do szkoły" pierwszoklasistów

Data publikacji 24.09.2020

Profilaktycy z komisariatu na Szwederowie spotkali się z najmłodszymi uczniami Szkoły Podstawowej nr 63 mieszczącej się przy ul. Goszczyńskiego 3 w Bydgoszczy. Tematem przewodnim było oczywiście bezpieczeństwo pierwszoklasistów w drodze do i ze szkoły.

Zespół Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii z Komisariatu Policji Bydgoszcz -Szwederowo Monika Gosz i mł.asp. Adrian Cieślewicz oraz policjant Wydziału Prewencji post. Hubert Łukaszewski prowadzą w Szkołach Podstawowych w podległym rejonie zajęcia profilaktyczne dla pierwszoklasistów.

Prowadzący korzystając z prezentacji multimedialnej wspólnie z najmłodszymi analizowali różne sytuacje, które mogą się zdarzyć na jezdni i w jej okolicach. Policjant szczególną uwagę skupił na omówieniu zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 

Druga część spotkania zrealizowana została w formie praktycznej. Najmłodsi pod czujnym okiem policyjnego Polfinka, wychowawczyni oraz policjantów ćwiczyli przechodzenie przez przejście dla pieszych.

Polfinek umilił pierwszoklasistom naukę, wywołując uśmiech na twarzach. Sprawił, że przyswajanie wiedzy odbyło się w formie zabawy.

Autor: Monika Gosz/KP Bydgoszcz-Szwederowo
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska

  • Uczniowie pod okiem policjantów i polfinka przechodzą przez przejście dla pieszych.
  • Dzieci ćwiczą właściwe przechodzenie przez jednię w towarzystwie policjantów.
  • Uczniowie i policjanci podczas zajęć w klasie szkolnej.
  • Uczestnicy podczas zajęć w klasie. Uczniowie zgłaszają się do odpowiedzi.