Nie ma tolerancji dla osób łamiących przepisy - Wiadomości - Policja Kujawsko-Pomorska

Wiadomości

Nie ma tolerancji dla osób łamiących przepisy

Data publikacji 11.10.2020

W związku z wprowadzeniem od dzisiaj „żółtej strefy”, włocławscy policjanci sprawdzali, czy mieszkańcy miasta przestrzegają aktualnych obostrzeń. Wszyscy łamiący przepisy muszą liczyć się z odpowiedzialnością za swoje postępowanie. Już dziś przekonało się o tym kilkadziesiąt osób niestosujących się do obowiązujących regulacji.

Od dzisiaj (10.10.20 r.) na terenie kraju wprowadzona została tzw. żółta strefa. W związku z tym obowiązują nowe przepisy dotyczące walki z pandemią koronawirusa. Policjanci sprawdzają czy i jak mieszkańcy przestrzegają aktualnych obostrzeń.

Na Placu Wolności we Włocławku odbyło się zgromadzenie, podczas którego niektórzy uczestnicy nie stosowała się do obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej.  Policjanci interweniowali wobec 22 uczestników zgromadzenia. W 24 przypadkach sporządzone zostaną wnioski do sądu o ukaranie. 22 dotyczą niezakrywania ust i nosa, natomiast pozostałe związane są z odmową podania danych podczas legitymowania oraz używaniem słów wulgarnych w miejscu publicznym. Poza tym jedna osoba została doprowadzona do jednostki celem wytrzeźwienia.

Pamiętajmy, że od nas samych zależy skuteczna walka z pandemią. Wykażmy się zatem odpowiedzialną postawą i stosujmy się do aktualnych obostrzeń.


 

Autor: st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska
Publikacja: mł. insp. Monika Chlebicz

  • Interwencja policji na ulicy przy samochodzie.
  • Patrol na zgromadzeniu.
  • Trzech policjantów na placu.