Patrole w Tucholi wspierają walkę z wirusem - Wiadomości - Policja Kujawsko-Pomorska

Wiadomości

Patrole w Tucholi wspierają walkę z wirusem

Data publikacji 11.10.2020

W sobotę na terenie całego kraju wprowadzono „żółtą strefę”, której celem jest zwalczanie pandemii koronawirusa. Policjanci sprawdzają czy obowiązujące nakazy i obostrzenia są respektowane przez mieszkańców powiatu tucholskiego.

Od 10 października 2020 roku na terenie Polski wprowadzono znowelizowane przepisy dotyczące walki z pandemią COVID-19, między innymi dotyczą one zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Policjanci podczas patroli miasta i wsi na terenie powiatu tucholskiego sprawdzają czy mieszkańcy stosują się do nowych ograniczeń. Można ich spotkać w miejscach, gdzie przebywa większa ilość osób. Ma to na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się zachorowań. W rejonach przystanków autobusowych z policyjnych radiowozów można usłyszeć komunikaty o zasadach zachowania w dobie pandemii koronawirusa.

Na terenie Tucholi odbyło się zgromadzenie. Policjanci podjęli interwencję wobec 27 osób, przeciwko których będą sporządzone wnioski o ukaranie do sądu w związku z niestosowaniem się do obowiązku zakrywania ust i nosa.

Autor:
Publikacja: mł. insp. Monika Chlebicz