Zatrzymany pod zarzutem posiadania znacznej ilości narkotyków - Wiadomości - Policja Kujawsko-Pomorska

Wiadomości

Zatrzymany pod zarzutem posiadania znacznej ilości narkotyków

Data publikacji 13.10.2020

Ponad 200 gram suszu zabezpieczyli kryminalni z komisariatu Toruń Śródmieście w mieszkaniu 42-latka. Mężczyzna został zatrzymany, a następnego dnia usłyszał zarzut. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi mu do 10 lat więzienia.

W miniony piątek (9.10.20) po południu kryminalni z Komisariatu Policji Toruń Śródmieście weszli do jednego z mieszkań przy ulicy Polnej. Policjanci podejrzewali bowiem, że tam dochodzić do łamania prawa. Przeszukanie potwierdziło przypuszczenia funkcjonariuszy. W mieszkaniu 42-latka kryminalni znaleźli i zabezpieczyli, jako dowód w sprawie, ponad 212 gram suszu roślinnego. Wstępne policyjne testy wykazały, że marihuana.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu, gdzie spędził noc. Następnego dnia usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Policjanci doprowadzili go Prokuratury Toruń Centrum Zachód, gdzie zapadła decyzja, że w ramach policyjnego dozoru ma dwa razy w tygodniu zgłaszać się w jednostce policji, a także został zobowiązany do poręczenia majątkowego.  

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi mu do 10 lat więzienia.

Autor: podinsp. Wioletta Dąbrowska
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak