Wspólne kontrole osób objętych kwarantanną - Wiadomości - Policja Kujawsko-Pomorska

Wiadomości

Wspólne kontrole osób objętych kwarantanną

Grudziądzcy policjanci codziennie wyruszają na kontrolę do osób objętych kwarantanną. Wspierają ich w tym żołnierze Żandarmerii Wojskowej. Mundurowi sprawdzają czy osoby te przebywają w wyznaczonych miejscach. Działania mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19.

Każdego dnia, kilka razy na dobę, policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu wspierani m. in. przez żołnierzy Żandarmerii Wojskowej sprawdzają, czy mieszkańcy powiatu, którzy są objęci kwarantanną, stosują się do zaleceń i decyzji służb sanitarnych.
Mundurowi nawiązują kontakt z tymi osobami przez telefon lub domofon, a kontrolowani wychodzą np. na balkon lub wyglądają przez okno po to, by funkcjonariusze mogli potwierdzić stosowanie się do kwarantanny. Policjanci, podczas rozmowy, pytają także o stan zdrowia oraz czy potrzebują pomocy. Policjanci apelują o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie, przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, współpracę i realizowanie poleceń służb. Osoby objęte kwarantanną powinny, nawet nie z przymusu prawnego, ale społecznego obowiązku dbania o innych współobywateli, poddać się rygorom izolacji. Jeśli jesteśmy objęci kwarantanną, to mamy obowiązek być w miejscu jej odbywania!

Autor: podkom. Robert Szablewski
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak