Wiadomości

Zadbajmy o nasze zdrowie! Policjanci z Włocławka monitorują sytuację pod kątem stosowania obostrzeń

Data publikacji 14.10.2020

Policjanci z Włocławka od początku wprowadzenia w całym kraju żółtej strefy patrolują i kontrolują stosowanie nowo wprowadzonych obostrzeń Najważniejszym elementem minimalizującym zakażenie się koronawirusem jest zachowanie odpowiedniego dystansu społecznego, dezynfekcja rąk oraz zakrywanie ust i nosa, nie tylko w sklepach czy lokalach, ale także w przestrzeni publicznej.

Od soboty (10.10.20), kiedy to na terenie całego kraju wprowadzono nowe obostrzenia związane z zachowaniem dystansu społecznego oraz obowiązkiem noszenia elementów zakrywających usta i nos w przestrzenie publicznej, na ulicach można spotkać więcej patroli kontrolujących przestrzeganie przepisów. Nadrzędnym celem tych działań jest zminimalizowanie możliwości zarażenia się wirusem. 
 
Od wprowadzenia żółtej strefy tj. 10 października na terenie miasta i powiatu włocławscy mundurowi odnotowali 60 przypadków niestosowania się do obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej. W 19 z nich takie zachowanie zakończyło się mandatem karnym, natomiast w 41 policjanci sporządzili wniosek o ukaranie do sądu. 
 
Przez cały czas policjanci kontrolują również stosowanie się do innych obostrzeń związanych z transportem publicznym, sklepami oraz punktami usługowymi. Do wczoraj mundurowi przeprowadzili 241 takich kontroli. 

Pamiętajmy, że w każdym przypadku nierespektowania obostrzeń funkcjonariusze będą stosować zasadę „zero tolerancji”. Jednak to my powinniśmy sami zadbać o bezpieczeństwo własne oraz rodziny i przestrzegać obowiązujące przepisy. 
 

Autor: st. sierż. Tomasz Tomaszewski
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak

  • Policjant kontroluje autobus
  • widok na radiowóz zaparkowany przy autobusie
  • Policjant kontroluje autobus
  • Policjant kontroluje autobus