Wiadomości

Kolejni kierowcy przekonali się jak działa policyjna grupa SPEED

Data publikacji 15.10.2020

W jedną godzinę dwaj kierowcy stracili prawo jazdy na trzy miesiące za zbyt szybką jazdę w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązywało ich ograniczenie prędkości do 40 km/h. Pomiar prędkości wykazał, że audi jechało 94 km/h, a mercedes miał na liczniku 101 km/h.

Wczoraj (14.10.20 r.) funkcjonariusze włocławskiej grupy SPEED sprawdzali z jaką prędkością poruszają się auta jadące Aleją Kazimierza Wielkiego we Włocławku, szczególnie w pobliżu oznakowanego przejazdu dla rowerów.

Niestety w dwóch przypadkach okazało się, że kierowcy w rażący sposób złamali przepisy ruchu drogowego, przekraczając dozwoloną prędkość. Urządzenie pomiarowe wykazało, że każdy z nich jechał o ponad 50 km/h więcej w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązywało ich ograniczenie do 40 km/h.

Pierwszym nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 30-latek jadący audi. W jego przypadku pomiar prędkości wykazał miał na liczniku 94 km/h, czyli o 54 km/h więcej niż obowiązujące w tym  miejscu ograniczenie.

Niecałą godzinę później dołączył do niego 39-latek kierujący mercedesem, który przekroczył dozwoloną prędkość o 61 km/h. W tym przypadku kierujący zbyt mocno nacisnął pedał gazu i jechał 101 km/h.

Każdy z nich, oprócz utraty prawa jazdy na 3 miesiące, ukarany został wysokim mandatem i punktami karnymi.
 
 

Autor: st. sierż. Tomasz Tomaszewski
Publikacja: mł. insp. Monika Chlebicz