Cztery lata działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa - Wiadomości - Policja Kujawsko-Pomorska

Wiadomości

Cztery lata działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

Data publikacji 15.10.2020

Minęły cztery lata jak działa Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. To policyjne narzędzie, które służy mieszkańcom do zgłaszania sygnałów nieakceptowanych społecznie. Napływające do policjantów informacje o zagrożeniach są analizowane, a następnie podejmowane są działania zmierzające do zniwelowania ich.

Na terenie powiatu inowrocławskiego przez cały okres funkcjonowania KMZB zostało zgłoszonych 4 779 sygnałów. 2 094 z nich policjanci oraz inne służby i instytucje potwierdziły.

Najwięcej ze wszystkich zgłoszeń, bo 1 415 dotyczyło spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych. 1 205 to nieprawidłowe parkowanie. 658 polegało na przekraczaniu dozwolonej prędkości, a 416 niewłaściwej infrastruktury drogowej.

Przez okres czterech lat narzędzie dane mieszkańcom było modernizowane, powiększał się katalog zagrożeń, które można zgłaszać. Wystarczyło usiąść przy komputerze i chcieć zasygnalizować policji problem, który obserwujemy w przestrzeni publicznej. Obecnie jest możliwość do swojego zgłoszenia dodania opisu i zdjęcia. Pobranie natomiast aplikacji na telefon powoduje to, że praktycznie z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa można korzystać, będąc w każdym miejscu.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa działa nadal. Zachęcamy do korzystania z niej.

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak