Wiadomości

Dzielnicowy z Lipna i strażnicy leśni wyprowadzili grzybiarzy z lasu

Dzięki działaniom dzielnicowego z Lipna i strażników leśnych udało się odnaleźć czworo zaginionych, którzy przyjechali na grzyby aż z powiatu łęczyckiego w województwie łódzkim. Na szczęście na wyprawę do lasu zabrali telefony, dlatego łatwiej można było namierzyć grzybiarzy.

Dyżurny lipnowskiej jednostki dostał wczoraj (14.10.20) informację o tym, że w bobrownickich lasach zagubili się amatorzy grzybów. Przyjechali oni aż z powiatu łęczyckiego w woj. łódzkim, pozostawili pojazd przy jednej z dróg dojazdowych i wybrali się na grzybobranie. Po bezskutecznych poszukiwaniach drogi powrotnej, postanowili wezwać pomoc. 
 
Służbę na tym terenie pełnił dzielnicowy lipnowskiej jednostki ze strażnikami leśnymi Nadleśnictwa Dobrzejewice. Na szczęście udało się utrzymać kontakt telefoniczny z zagubionymi i dzięki temu funkcjonariusze szybko ustalili, gdzie przebywają grzybiarze. Odnaleziona trójka udała się wraz z mundurowymi w kierunku auta, przy którym miała oczekiwać jeszcze jedna osoba. Jak się okazało ona również miała kłopot ze znalezieniem drogi. Na szczęście, dzięki pomocy służb, wszyscy szczęśliwie wrócili do domu.

Autor: podkom. Małgorzata Małkińska
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak