Wiadomości

Ponad 2 kilogramy narkotyków nie trafi na rynek dzięki pracy kryminalnych

Dzięki pracy chełmińskich kryminalnych na rynek nie trafi znaczna ilość narkotyków. Mężczyźni odpowiedzialni za nielegalny proceder usłyszeli już zarzuty. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi im kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Ustalenia i ciężka praca chełmińskich kryminalnych doprowadziły do namierzenia i zatrzymania trzech mężczyzn, zamieszanych w narkotykowy proceder. Podczas przeszukania zajmowanych przez nich pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych policjanci znaleźli łącznie ponad 2 kg różnego rodzaju środków narkotycznych, takich jak np.: marihuana czy amfetamina. Ponadto zabezpieczone zostały grzybki o działaniu psychoaktywnym oraz przedmioty mogące służyć do ważenia posiadanych substancji. Tego dnia miejscowi kryminalni pracowali wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Zatrzymany 36-letni mieszkaniec Chełmna oraz dwóch jego rówieśników z powiatu, po nocy spędzonej w policyjnym areszcie, usłyszeli zarzuty posiadania i przygotowania do wprowadzenia do obrotu znacznej ilości narkotyków. Decyzją sądu, za popełnione przestępstwo, mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Autor: asp. Dorota Lewków
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska