Wiadomości

Policjanci z Grudziądza nadal kontrolują przestrzeganie obostrzeń

Od jutra obok miasta Grudziądz także powiat grudziądzki zostaję włączony do tak zwanej strefy czerwonej. Dlatego mieszkańcy powiatu muszą się liczyć z kolejnymi obostrzeniami. Policjanci każdego dnia weryfikują czy obowiązujące przepisy są respektowane.

W celu ograniczenia rozprzestrzeniania się choroby COVID-19 oraz w trosce o zdrowie mieszkańców na ulice Grudziądza i powiatu wyjdzie więcej policyjnych patroli, które weryfikować będą stosowanie się do przepisów i zwiększonych obostrzeń obowiązujących w tzw. czerwonej strefie.  

Wczoraj (15.10.20) grudziądzcy mundurowi "wzięli pod lupę" przestrzeganie obostrzeń w środkach transportu publicznego. Wobec osób niezasłaniających ust i nosa były wyciągane konsekwencje przewidziane prawem. 

W dalszym ciągu mundurowi wraz z przedstawicielami sanepidu sprawdzają placówki handlowo-usługowe i gastronomiczne zwracając uwagę na zachowanie klientów, a także obsługi.

Działania kontrolne będą kontynuowane każdego dnia, a mają one na celu przede wszystkim ochronę zdrowia mieszkańców. Osoby, które świadomie będą łamały wprowadzone nakazy muszą się liczyć z konsekwencjami.

Autor: podkom. Robert Szablewski
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska