Wspólne patrole na ulicach Włocławka - Wiadomości - Policja Kujawsko-Pomorska

Wiadomości

Wspólne patrole na ulicach Włocławka

Data publikacji 16.10.2020

Włocławscy policjanci i strażnicy miejscy wspólnie kontrolują ulice, środki transportu publicznego, sklepy i punkty gastronomiczno-usługowe w ramach nowych obostrzeń związanych z minimalizacją rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa. Takie patrole to efekt wieloletniej współpracy służb mundurowych, których celem jest efektywne wykorzystanie wspólnych działań na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców.

Od blisko tygodnia (10.10.20), kiedy miasto Włocławek i powiat weszły do żółtej strefy, policjanci i strażnicy miejscy kontrolują przestrzeganie przepisów, których najważniejszym celem jest ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Takie patrole można spotkać na ulicach, w pobliżu sklepów, czy w środkach transportu publicznego. W każdym przypadku mundurowi reagują na trzy najważniejsze zalecenia tj. zachowanie dystansu społecznego oraz zakrywanie ust i nosa, a także stosowanie się do ograniczeń w komunikacji publicznej.  Jednak funkcjonariusze nie tylko reagują na wprowadzone obostrzenia, ale również rozmawiają z właścicielami sklepów, punktów usługowych i gastronomicznych o stosowaniu na terenie ich lokali wprowadzonych obostrzeń.

Przypominamy, że do najważniejszych elementów wpływających na zmniejszenie rozprzestrzenia się wirusa należą: dystans społeczny, dezynfekcja oraz zakrywanie ust i nosa. To dzięki stosowaniu się do nich zminimalizujemy możliwość zakażenia się wirusem i przenoszenia go na innych członków rodziny.

Natomiast od jutra (17.10.20), zgodnie z nową listą opublikowaną przez Ministerstwo Zdrowia, Włocławek i powiat włocławski znajdzie się w czerwonej strefie, gdzie obowiązują kolejne obostrzenia, z którymi można zapoznać się na stronie www.gov.pl.
 

Autor: st. sierż. Tomasz Tomaszewski
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska

  • Policjant i strażnik miejski idą bulwarem nad Wisłą.
  • Policjant i strażnik miejski kontrolują osiedlowe ulice.
  • Policjant i strażnik miejski kontrolują tereny zielone w mieście.