Policjanci przejęli blisko 3 kg amfetaminy - Wiadomości - Policja Kujawsko-Pomorska

Wiadomości

Policjanci przejęli blisko 3 kg amfetaminy

Data publikacji 16.10.2020

W jednym z domów w gminie Lubicz kryminalni z Torunia i Dobrzejewic zabezpieczyli blisko 3 kg narkotyków. Jak wykazały policyjne testy była to amfetamina. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz przygotowania ich do wprowadzenia do obrotu zatrzymanemu do tej sprawy 32-latkowi grozi nawet do 10 lat więzienia.

W minioną środę (14.10.20), w godzinach południowych, kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu i Komisariatu Policji w Dobrzejewicach weszli do jednego z domów w gminie Lubicz. Powodem ich działania były wcześniejsze podejrzenia, że mieszkający tam 32-latek może być zamieszany w narkotykowy proceder. Jak się okazało nie mylili się. W domu i  innych pomieszczeniach zajmowanych przez mężczyznę policjanci znaleźli i zabezpieczyli, jako dowód w sprawie, blisko 3 kg białego proszku. Wstępne policyjne testy wykazały, że środek ten posiada cechy charakterystyczne dla amfetaminy.

Dodatkowo w mieszkaniu policjanci zabezpieczyli dwie wagi elektroniczne oraz środki, co do których istnieje podejrzenie, że mogą być zakazanymi substancjami anabolicznymi. 

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Dzisiaj (16.10.20) usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków oraz przygotowania ich do wprowadzenia do obrotu. 

Prawdopodobnie jeszcze dzisiaj policjanci doprowadzą go do prokuratury z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie.

Za przestępstwa, o które jest podejrzany grozi mu do 10 lat więzienia.

Autor: podinsp. Wioletta Dąbrowska
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska

  • Policjant siedzi przy biurku i układa opakowania z zakazanymi substancjami anabolicznymi.
  • Policjant stoi przy biurku i układa worki strunowe z zabezpieczonymi narkotykami.
  • Zabezpieczone narkotyki leżące w workach na biurku.