69-latka odpowie za przywłaszczenie portfela z dokumentami - Wiadomości - Policja Kujawsko-Pomorska

Wiadomości

69-latka odpowie za przywłaszczenie portfela z dokumentami

Data publikacji 16.10.2020

Dzielnicowi z Nakła zatrzymali 69-latkę podejrzaną o przywłaszczenie portfela z dokumentami i gotówką. Kobieta już usłyszała zarzuty, a teraz czeka ją sprawa w sądzie.

Zgłoszenie o przywłaszczeniu nakielska policja otrzymała wczoraj (15.10.20) w południe. Jak wynikało z informacji przekazanych przez pokrzywdzoną, przebywając w jednej z podnakielskich wsi, zgubiła portfel z dokumentami i gotówką. 
Kobieta podejrzewała kiedy sakiewka mogła jej wypaść, dlatego pojechała na miejsce i dokładnie je sprawdziła. Dowiedziała się także, że krótko po tym, jak zgubiła portfel w pobliżu przechodziła mieszkanka miejscowości, która podnosiła coś z ziemi. Pokrzywdzona sama próbowała odzyskać swoje mienie i rozmawiała na ten temat z 69-latką, jednak ta wypierała się, że cokolwiek znalazła. Ostatecznie skradzione razem z portfelem dokumenty wróciły do pokrzywdzonej dopiero wtedy, kiedy na miejsce wezwała policję.
Mundurowi zatrzymali 69-latkę i jeszcze tego samego dnia przedstawili jej zarzut przywłaszczenia. Teraz mieszkanka nakielskiej gminy będzie tłumaczyła się w sądzie, a zgodnie z kodeksem karnym grozi jej kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
 

Autor: podkom. Justyna Andrzejewska
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska