Zdradziło ich nerwowe zachowanie - Wiadomości - Policja Kujawsko-Pomorska

Wiadomości

Zdradziło ich nerwowe zachowanie

Policjanci z włocławskiej "patrolówki" zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy wbrew przepisom posiadali narkotyki. 38-latek odpowie za to, że miał amfetaminę, natomiast 35-latek będzie sią tłumaczył przed sądem z posiadania różnorodnego zakazanego "asortymentu" w znacznej ilości. Obaj usłyszeli już prokuratorskie zarzuty. Starszemu z nich grozi do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast młodszemu nawet do 10.

Do zatrzymania dwóch włocławian z narkotykami doszło w niedzielę (18.10.20), wtedy policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego postanowili skontrolować jadącego przez centrum Włocławka volkswagena. Autem podróżowało dwóch mężczyzn, którzy zaczęli wykonywać nerwowe ruchy. Zachowywali się tak, jakby chcieli coś ukryć.

Podczas sprawdzania wnętrza samochodu funkcjonariusze ujawnili w różnych miejscach woreczki ze zbryloną substancją koloru białego i brązowego, suszem roślinnym oraz kilka sztuk tabletek.

Przeprowadzone w komendzie badanie zabezpieczonych substancji wykazało, że to 66 g amfetaminy, prawie 54 g haszyszu, kilka gramów marihuany oraz 7 sztuk tabletek ekstazy. Do wyjaśnienia sprawy został zatrzymany 38-letni kierowca vw oraz 35-letni pasażer.

Jak ustalili kryminalni do starszego należało kilka gramów amfetaminy, natomiast młodszy będzie się tłumaczyć z pozostałej reszty tj. ponad 120 g narkotyków.  
Wczoraj (20.10.20) obaj włocławianie trafili do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty. 38-latek odpowie za posiadanie narkotyków za co grozi mu do 3 lat więzienia, natomiast 35-latek musi liczyć się z karą do 10 lat pozbawienia wolności, bo on usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających i psychotropowych.

Autor: st. sierż. Tomasz Tomaszewski
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak