Szczęśliwy finał poszukiwań 24-latka - Wiadomości - Policja Kujawsko-Pomorska

Wiadomości

Szczęśliwy finał poszukiwań 24-latka

Data publikacji 22.10.2020

Ponad 2 godziny trwały poszukiwania 24-latka, który wyszedł z domu. Mężczyzna ze względu na stan zdrowia wymaga stałej opieki, dlatego liczyła się każda sekunda. Ponad 50 policjantów przeszukiwało grudziądzkie ulice oraz pobliskie miejscowości. Mundurowi odnaleźli mężczyzna na pętli autobusowej w jednej z dzielnic na obrzeżach Grudziądza.

Wczoraj (21.10.20) grudziądzcy policjanci otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 24-latka. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynikało, że mężczyzna jest osobą schorowaną, wymagającą stałej opieki. Do poszukiwań zaginionego wyruszyło ponad 50 policjantów. Funkcjonariusze sprawdzali ulicę po ulicy, przeczesywali tereny na obrzeżach miasta. Korzystali również z monitoringu miejskiego.
Dzięki sprawnie zorganizowanej akcji poszukiwawczej już po 2 godzinach na pętli autobusowej w jednej z dzielnic Grudziądza policjanci odnaleźli 24-latka. Mężczyzna trafił do szpitala na konsultacje.
W tego rodzaju poszukiwaniach osób małoletnich lub schorowanych angażowane są jak największe możliwie siły policyjne. Często policjanci współpracują z innymi służbami. W takich sytuacjach każda minuta może być na „wagę złota”.

Autor: podkom. Robert Szablewski
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska